Czy telefon stacjonarny to przeżytek?

Kiedyś telefon stacjonarny miała jedna osoba na całej ulicy, albo w całej wsi. Jak trzeba było gdzieś zadzwonić to trzeba było korzystać z uprzejmości sąsiada. Jak zdarzył się jakiś wypadek, to też była tylko jedna osoba, która mogła to zrobić. W tamtych czasach, osoba, która miała telefon stacjonarnym była kimś w całym mieście.

Później telefony zaczęły pojawiać się u coraz większej liczby osób. W końcu, każdy miał już w domu telefon. Kiedy każdy miał już jak się komunikować ze światem, pojawiły się komórki i też mieli je na początku nieliczni. Był to luksus, można było wyjść z domu i nadal być w kontakcie z innymi. Teraz każdy ma przynajmniej jeden telefon komórkowy, mają je nawet małe dzieci. Większość ludzi nie potrafi się rozstać z telefonem i wszędzie go ze sobą nosi.

Ponadto coraz więcej osób rezygnuje z telefonów stacjonarnych bo nie są im już do niczego potrzebne. I tak widzimy jak zmienia się świat, coś co kiedy było luksusem, teraz staje się zbędnym gadżetem. Tak naprawdę telefony te mają teraz zastosowanie głównie w urzędach, call center, czy na przykład w firmach, w których pracownicy potrzebują się komunikować wewnętrznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *