Parę interesujących gadżetów, których najprawdopodobniej nie znacie

technologieJeszcze kilka lat temu był taki niezwykle krótki moment, gdy to wydawało mi się, iż progres technologiczny wyraźnie zwolnił. Obecnie już możemy być pewni, że nie jest to prawdą. Co chwilę nowatorskie wynalazki, powszechna dostępność telefonów komórkowych, niezliczone gadżety, o jakich nam się dawniej nie śniło. Jednak zamiast pisać tutaj o oczywistościach, przedstawię Wam parę pożytecznych urządzeń, o jakich istnieniu bądź indywidualnych właściwościach pewnie nie mieliście pojęcia.

Lego Mindstorms

Któż spośród nas nie uwielbiał bawić się zestawami lego? Na nieszczęście w moim dzieciństwie oferta w naszym państwie nie była jeszcze do tego stopnia rozwinięta, a i bardziej bajeranckie zestawy znajdowały się poza zasięgiem finansowym rodziców. Lego dalej są drogie, lecz zarobki Polaków wyższe. A i pojawił się szereg nowych możliwości, do kupienia są fenomenalne zestawy wspomagające edukację. Na uwagę zasługują szczególnie Lego Mindstorms EV3. Te pomoce naukowe przeznaczone są dla młodych ludzi, którzy mają predyspozycje techniczne i lubią łączyć przyjemności z nauką. Sprawdzą się w szkole, ale także mogą posłużyć za kapitalny podarunek. Dla mniejszych dzieci przeznaczona jest tymczasem seria Lego WeDo. Pomaga poprawniej pojąć rzeczywistość oraz zmusza do nieszablonowego myślenia. No i jak – dam głowę, iż nie mieliście pojęcia o tychże gadżetach 😉

Tablice oraz ekrany interaktywne

tablica interaktywna w szkoleTo też jedno spośród moich niedawnych odkryć. Okres edukacji kojarzy mi się z fajnymi przerwami i w większości nudnymi lekcjami, które na ogół prowadzone były przy użyciu tablicy oraz kredy. Wydarzeniem był eksperyment na fizyce czy też lekcja w sali informatycznej. Wychodzi na to, że dwudziesty pierwszy wiek wyzwolił rewolucję również w tym obszarze. Weźmy za przykład tablice multimedialne, które obsługiwane są za sprawą dotyku, w większości wypadków można je połączyć z komputerem, jak i również można na nich malować specjalnymi rysikami. Urządzenie takowe powoduje, że lekcja w szkole już nigdy nie musi się wydawać monotonna, a także pozwala przyciągnąć uwagę dzieciaków, jakie przyzwyczajone są przecież do technologii i przyswajania kilku bodźców w tym samym czasie. Tablice multimedialne sprzedawane są często łącznie z projektorem, zaś monitory mają niekiedy zintegrowany komputer, co jeszcze bardziej usprawnia pracę.

Virtual Reality

Pokoje Zagadek, paintball czy też laser tag są w naszym kraju coraz powszechniejsze i zapewne każdy z Was chociaż w jednej z tychże rozrywek partycypował. Ostatnimi czasy jednak zaistniała w moim mieście nowa forma rozrywki oparta na virtual reality. Na czym to polega? Sprawa prosta – zbieramy ekipę znajomych, płacimy niespecjalnie wygórowaną stawkę i przez dwadzieścia minut strzelamy razem do zombiaków broniąc fabryki przed ich natarciem. Zabawa rewelacyjna i odczucie, iż oto nagle urzeczywistniły się marzenia z dzieciństwa, natomiast filmy science fiction stały się rzeczywistością. Poszukajcie, być może u Was w mieście, też istnieje coś podobnego. Tylko czekać, jak wirtualna rzeczywistość będzie wykorzystywana też w szkolnictwie.

Jeśli znacie jakiekolwiek inne prekursorskie rozwiązania, które można wykorzystać w szkolnictwie, lub zwyczajnie na rzecz prostej frajdy – napiszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *