Smart dla cukrzyków

Jak wiemy, rozwój technologii ma olbrzymi wpływ na nasze codzienne życie. Możemy nosić w telefonie dostęp do całego świata. Mamy możliwość w każdej chwili sprawdzić w internecie nurtujące nas pytania, czy też bez problemu korzystać z nawigacji. Praktycznie wszędzie korzysta się też z komputerów i odchodzi się od sterty papierów.

Cały ten rozwój przydatny jest również w życiu chorych pacjentów. Ma olbrzymie zastosowanie na przykład przy monitorowaniu poziomu cukru we krwi u osób chorych na cukrzycę. Co więcej, na rynku oprócz tradycyjnych glukometrów dostępny jest już mały glukometr, który podpinamy bezpośrednio do telefonu, który od razu może nam zaczytać wynik i zapisać go w aplikacji.

Dzięki temu chorzy nie muszą nosić przy sobie dodatkowych notesów oraz nie muszą cały czas pamiętać o notowaniu swoich wyników i zawsze będą przygotowani do wizyty u lekarza, wystarczy że włączą aplikację i lekarz ma dostęp do wszystkich wyników pacjenta. Daje to wygodę nie tylko pacjentom, ale również lekarzom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *