Zwierzęta, na które ludzie wydają tysiące dolarów

ara hiacyntowaPrzeważnie nie patrzymy na zwierzęta pod kątem ich bankowej wartości. Okazuje się tymczasem, że i one są w stanie osiągać ogromne ceny – i nie jest to kwestia rogu nosorożca. Bogacze potrafią zapłacić nieraz ogromne pieniądze za popularnego zwierzaka. Poniżej lista zwierząt, które osiągały ceny wyższe niż mieszkanie.

Grzywacz chiński
Grzywacz to pies o dosyć… szczególnym wyglądzie. Widocznie jednak ma swoich pasjonatów, bo jedno szczenię może być warte pięć tys. dolarów.

Gołębie pocztowe
Dla mieszkańca Europy może to być nie do uwierzenia, że te same gołębie, które są plagą na dworcach naszych miast, mogą tak dużo kosztować. Gołębie pocztowe to jednak całkowicie inna sprawa. Przechodzą specjalne szkolenia, biorą udział w wyścigach. Ich właściciele uważają je za swoje zainteresowanie i czasami inwestycję – i czasami ta w istocie przynosi profity. Najbardziej wartościowe stado gołębi (w którego skład wchodził także najszybszy gołąb na świecie) udało się bowiem sprzedać za sześć mln dolarów! Wychodzi z tego, że cena jednego gołębia w okolicy 136 tys. dolarów.

grzywacz chiński
Grzywacz chiński to jedna z najdroższych ras

Kot odmiany savannah
Ta rasa zaistniała poprzez wymieszanie genów kota domowego i afrykańskiego serwala. Przedstawiciele odmiany savannah mają nadzwyczajną urodę, a jednocześnie są pokojowe tak jak koty domowe. Taki kociak z bezpiecznej hodowli może kosztować od czterech do dziesięciu tys. dolarów.

Ara hiacyntowa
Taka papuga może kosztować aż czternaście tysięcy dolarów. Jest przepiękna, a na dodatek długowieczna: żyje aż do 80 lat. To oznacza, że jeżeli zdecydujesz się zakupić taką papugę, musisz mieć pewność, że twoi zstępni dadzą radę się nią opiekować.

Krowa Miss Masey
To nie zwykłe krowa! Należy do specjalnej odmiany. Zgarnęła też tytuł czempiona na jakiejś wystawie w Ameryce Północnej i wskutek tego kupiono ją za aż 1,2 milionów dolarów.

Najdrożej kupione zwierzę na Ziemi: koń znany jako The Green Monkey
Ten sportowy koń kosztował aż 16 milionów dolarów i stał się z tego powodu najbardziej wartościowym zwierzakiem świata. Jego posiadacz wystawiał go później w biegach, ale The Green Monkey nie przyniósł zwrotu: mimo wysokich miejsc, nie wygrał w sumie kwoty, za którą go kupiono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *