Nowoczesne rozwiązanie dla przemysłu w sferze utrzymania porządku

Czyszczenie budynków nie jest branżą którą odruchowo kojarzymy z nowoczesnymi technologiami. Jednakże rozwój jaki ma miejsce w ostatnich latach da się zauważyć także w tak wydawałoby się zwyczajnej aktywności jak sprzątanie.

Oznaki tego procesu da się odnaleźć w wielu współczesnych mieszkaniach, w postaci coraz powszechniejszych autonomicznych robotów sprzątających. Jeszcze niedawno były one postrzegane jako ekscentryczna ciekawostka. Teraz, kiedy udowodniły swoją przydatność, do wyboru jest wiele modeli takich urządzeń i pomału wypierają one ręczne odkurzacze.

Wspomniany przykład odnosi się jednakże do przeznaczenia prywatnego. Natomiast co ze sferą biznesową? Biznes sprzątający stereotypowo był oparty na pracy ludzi, gdyż to rozwiązanie jest najmniej kosztowne. Wiąże się to związane z faktem, iż osoby zatrudnione do wykonywania prac tego rodzaju najczęściej są domeną pracowników nisko wykwalifikowanych, a co za tym idzie nie oczekują dobrych pieniędzy. W takiej sytuacji kupowanie bardzo nowoczesnych maszyn czyszczących różnego rodzaju zdaje się zbyteczną inwestycją. Utrzymanie stosownego parku maszynowego, wiąże się z dodatkowymi kosztami, jak chociażby części zamienne, obsługa techniczna itp.

Dodatkowo konieczne jest właściwe szkolenie posiadanego personelu. Dla przykładu pady do czyszczenia podłóg, używane w szorowarkach, możemy znaleźć w wielu różnych odmianach. Zastosowanie danego modelu jest uzależnione od różnych czynników, takich jak rodzaj sprzątanego podłoża i stopień jego zabrudzenia. Ogólnie materiały powinny być dobrane odpowiednio do zastosowań, odnosi się to przytoczonych już tu padów – dodatkowe informacje, szczotek do maszyn czyszczących, filtrów czy nawet kół na których porusza się urządzenie.

Oczywiście istnieją sytuacje kiedy zastosowanie ,,ciężkiego” sprzętu jest po prostu koniecznością. Gdy trzeba sprzątnąć podłogi dużej hali magazynowej lub supermarketu to zatrudnienie do tego stereotypowej Pani Krysi z mopem w ogóle nie jest rozwiązaniem. Potrzebne jest zastosowanie odpowiednich maszyn jak zamiatarki samojezdne – sprawdź szczegóły, lub maszyny myjące.

Podsumowując, nawet w wydawałoby się tak mało awangardowej branży jak sprzątanie, istnieje pole dla nowoczesnych technologii. Wiąże się z pewnymi kosztami, jednakże pozwala to osiągną rezultaty będące poza zasięgiem pracy człowieka.

2 thoughts

  1. Jestem właścicielem kilku hali magazynowych i rzeczywiście utrzymanie ich w czystości jest sporym wyzwaniem. Bardzo przydatny wpis. Dzięki

  2. Szkolenie z nowego sprzętu nie było dla mnie łatwe, ale rzeczywiście usprawniło mi pracę. Nie warto bać się nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *