Dojeżdżanie do pracy i podróże służbowe koleją

Choć podróż autem to ogromne udogodnienie, coraz więcej osób wybiera transport kolejowy. Również, jeżeli rozchodzi się o dojazdy do pracy oraz delegacje służbowe. Odkryj pozytywne strony tego sposobu transportu.

Dostępność

Składy kolejowe są coraz popularniejszym środkiem przemieszczania się. Tak samo mieszkańcy dużych miast, jak i mniejszych miejscowości podejmują decyzję, aby docierać nimi do miejsca zatrudnienia. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie sprzedaje się bilety na pociąg, to obecnie są one łatwo dostępne. Kupuje się je albo w kasach dworcowych, jak i zarezerwować online.

Pociągiem można dotrzeć do niejednego większego miasta Polski i licznych turystycznych kurortów. Wiele pracowników zastępuje nim też standardowe środki komunikacji miejskiej, takie jak tramwaj lub autobus.

Listę głównych stacji i dworców obsługiwaną przez Koleje Dolnośląskie znajdziesz tutaj: https://kolejedolnoslaskie.pl/rozklad-jazdy/lista-stacji/

Komfort podczas podróżowania

Dojazdy do miejsca zatrudnienia koleją są bardzo powszechne. Wielu podróżnych wie jak kupić bilety przez Internet. Przemieszczając się pociągiem, nie trzeba skupiać się na obsłudze pojazdu. Możesz wówczas zagłębić się w lekturze czy też uciąć sobie drzemkę.

Jeżeli dajmy na to Twoim początkiem podróży jest dworzec PKP Świdnica, a końcem podróży dworzec PKP Wrocław, masz więcej niż jedną godzinkę dla siebie. W tym czasie, zamiast trudzić się prowadząc auto, możesz cieszyć się pyszną herbatą, przejrzeć ulubione czasopismo bądź zwyczajnie się odprężyć.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również wyszukiwarka połączeń kolejowych: https://kolejedolnoslaskie.pl/wyszukiwarka-polaczen-kolejowych/, gdzie szybko wyszukamy interesujące san połączenie.

Także i zakłady pracy, organizując swoim podwładnym delegację, w wielu przypadkach wybierają pociąg. Tego rodzaju sposób podróżowania w wielu przypadkach opłaca się w większym stopniu aniżeli przejazd samochodem, zwłaszcza jeżeli uwzględnimy ceny benzyny. Podwładni w każdym przypadku cało i zdrowo i o oczekiwanej godzinie, dojeżdżają zaś na miejsce.

Dojeżdżaj na czas na miejsce!

Nierzadko przemieszczanie się pociągiem okazuje się o wiele szybszy aniżeli jazda pojazdem. Wybierając ten sposób transportu w każdym przypadku będziesz znał porę dotarcia do celu. Wystarczy sprawdzić rozkład jazdy PKP. Ponadto, nie zaskoczy Cię żadna nagła usterka auta bądź inne wydarzenie na drodze, które opóźni bądź przekreśli nasz przyjazd na miejsce. Ten, kto marnuje cały poranek w korkach, powinien więc rozważyć podróżowanie składem kolejowym.

One thought

  1. Muszę przyznać, że faktycznie rozkład jazdy kolei ostatnio mnie zaskoczył. Jeszcze nie zrezygnowałem całkowicie z auta, ale pociąg to niezła alternatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *