Nowoczesna technologia w turystyce. Poznaj hotele kapsułowe

Szybko postępujący rozwój innowacyjnych technik zapewnia ludziom szereg możliwości w wielu sferach funkcjonowania. Zmiany nie pozostają obojętne dla branży turystycznej. Zarządcy hoteli powinni podążać z duchem czasu, aby utrzymać pozycję rynkową. Co powiesz na noc w kapsule?
Nowoczesne metody w hotelarstwie
Mimo że niejednej osobie kabiny do spania, jako alternatywa dla tradycyjnego noclegu mogą jawić się jako nierealna usługa, to takie rozwiązania stają się z każdym rokiem bardziej powszechne. Osób gotowych do wypróbowania takiej oferty nie brakuje. Jeżeli tym, czego szukasz, jest hotel kapsułowy w Polsce, można taki wyszukać w różnych lokalizacjach naszego państwa. Naczelną ideą jaka przyświeca tej metodzie, jest wydajne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Obiekt kapsułowy. Co to takiego?
Objaśnijmy zatem, co właściwie należy rozumieć przez hotele kapsułowe. Są nimi obiekty, w których normalny kwaterunek zastąpiony jest zamkniętymi komorami. Z reguły mieści się w nich wyłącznie materac do spania, a czasami też odbiornik radiowy i telewizor. Idea ta wywodzi się z Japonii. W państwie tym pierwszy tego typu punkt otworzono w 1979 roku. Obecnie idea ta adaptowana jest w wielu państwach zachodnich, w tym w Polsce.
Poszczególne hotele kapsułowe cechują się dość zróżnicowanym standardem i dodatkowymi usługami dostępnymi na miejscu. Ściany komór mogą być wykonane z różnych tworzyw, na przykład z drewna, tworzyw sztucznych, a nawet mogą być metalowe. Rzeczy osobiste przechowuje się natomiast zaś w specjalnych miejscach bądź sejfach.

Ile kosztuje nocleg w kapsule?
Z pewnością wiele podróżnych zastanawia się, jak wyglądają ceny hoteli kapsułowych. Mimo że stanowią one nowoczesną opcję, to koszt takiego noclegu nie zawsze jest wysoki. W Warszawie prosperują przykładowo miejsca, w których kabiny noclegowe można wynająć w cenie zaczynającej się od mniej więcej 50 zł za noc.
Trzeba jednak podkreślić, że cena noclegu w zlokalizowanym na terenie Japonii obiekcie tego typu może okazać się kilkakrotnie wyższa. Zwłaszcza w przypadku tematycznych obiektów z kapsułami. Wiele takich obiektów działa m. in. w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *