Zarobki lekarzy – w jakiej dziedzinie zarabia się najwięcej?

Wypłata lekarza w znacznym stopniu wynika z specjalności. Na inne zarobki może nastawiać się stomatolog, a na inne lekarz internista. Warto przyjrzeć się więc dokładniej problematyce specjalizacji medycznych i temu, jakie z nich uznać można za najlepiej opłacane dla początkujących lekarzy.

Specjalizacja lekarska. Czy jest?

Specjalizacja medyczna to uprawnienia nadawane medykom w określonej dyscyplinie medycyny po zdaniu egzaminu na szczeblu państwowym. Potwierdza on nabycie wymaganych kwalifikacji. Spis specjalności w medycynie jest dość obszerny, a znajduje się w nim np. kardiolog, okulista, ortopeda i szereg innych. Także i lekarz ginekolog znajduje się na liście specjalizacji medycznych.

Najwyżej wynagradzane specjalizacje

Do najlepiej wynagradzanych specjalizacji medycznych zalicza się obecnie np. anestezjologia i okulistyka. W grupie dobrze opłacanych lekarzy znajdują się również chirurdzy, w tym także ci wykonujący zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak przeszczep włosów. Metoda DHI jest jedną z często wykonywanych w tym obszarze.
Na dobre pensje mogą nastawiać się również ginekolodzy, szczególnie że wielu z nich prowadzi prywatne placówki. W niemal każdej z nich wykonywane są specjalistyczne testy diagnostyczne, takie jak test PAPP-A.

Zobacz dla porównania cennik usług ginekologa w warszawskiej poradni ginekologicznej: https://premium-medical.pl/badanie/ginekolog-warszawa/

Ceny za badanie PAPP-A w Warszawie znajdziesz na https://premium-medical.pl/badanie/test-pappa-warszawa/

Należy dodać, że na zarobki medyków rzutuje nie tylko specjalizacja, lecz również miejsce zatrudnienia. Może być nim albo państwowa jednostka, bądź prywatna klinika. Wielu medyków decyduje się też na prowadzenie własnej działalności.

W które specjalności medyczne dobrze jest celować?

Obecnie za wysoce opłacalne uznaje się te dziedziny, które zapewniają szansę otworzenia lekarzowi własnej praktyki, gdzie mogą oni zlecać badania o ograniczonej dostępności w państwowych placówkach. Do tej grupy należy m. in. badanie płodności. Ile to kosztuje prywatnie, cennik możesz znaleźć na stronie https://premium-medical.pl/badanie/badanie-plodnosci-u-mezczyzn-warszawa/

Dobrze jest również celować w takie specjalności medyczne jak dermatologia, oraz w specjalizacje stomatologiczne, w tym w ortodoncję. Biorąc pod uwagę koszt zabiegów dentystycznych i ortodontycznych w prywatnych placówkach, profesja dentysty jest w stanie zagwarantować wysoką pensję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *