Jak przygotować CV, aby zagwarantowało nam rozmowę o pracę?

Kiedy mamy w planie znaleźć nową pracę, najlepiej byłoby zacząć od przygotowania swojego zawodowego życiorysu. Jest to o tyle ważne, że na tej podstawie rekruter decyduje, czy w ogóle się z nami skontaktować.

Ważne jest to, aby CV zawierało nasze w miarę aktualne zdjęcie. Nie jest to oczywiście warunek konieczny, ale dzięki temu osoba, która przegląda czasami nawet setki ogłoszeń, widzi przed sobą osobę. Dodatkowo warto jest też zadbać o przejrzystą i przyjemną dla oka czcionkę, dzięki temu łatwiej będzie się czytało nasze osiągnięcia.

Z kolei to co najważniejsze, to informacje zawarte w takim dokumencie. Warto jest się do tego porządnie przyłożyć. Samo podanie naszego wykształcenia, czy też dotychczasowego zatrudnienia nie wystarczy. Najlepiej bowiem, w miejscach zatrudnienia, wypunktować obowiązki jakie do nas należały. Najlepiej też skupić się na tych, które są wymagane w nowej pracy.

Oczywiście może się zdarzyć, że czegoś, w naszym dotychczasowym kształceniu, czy też zatrudnieniu będzie brakowało do nowej pracy, ale nie musimy się tym bardzo przejmować. Część rzeczy da się nadrobić podejściem do pracy oraz pracowitością i zaangażowaniem. Bardzo ważne jest również to, aby w naszym życiorysie, był krótki opis naszej sylwetki.


Nie chodzi tu natomiast o jakiś banalny opis, a o taki, który pokaże nasze wyjątkowe osiągnięcia, czy też da nas poznać z trochę innej strony. Co istotne, warto tam ująć np. nasze hobby, ale nie ogólne. Jeśli wpiszemy, że lubimy oglądać seriale, to staniemy się kolejną z setek osób, które lubią spędzać czas w podobny sposób. Najlepiej więc to doprecyzować. Można napisać, że lubimy oglądać seriale kryminalne, skandynawskie i wtedy już się wyróżnimy na tle innych potencjalnych kandydatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *