Monitoring pojazdów – praktyczne zastosowanie w biznesie

Urządzenia GPS kojarzone są głównie z wskazywaniem przebiegu trasy. Jak generalnie wiadomo, umożliwiają łatwo dojechać do konkretnego punktu. Czy jest to jednak ich jedyne zastosowanie? Wypada zauważyć, iż technologie te mogą być wykorzystywane też do innego typu zadań. Wskazujemy, w jaki sposób da się ponadto zastosować tę technologię.

Czym jest technologia nawigacyjna?

System GPS, to system nawigowania satelitarnego, który służy do wskazywania pozycji danego użytkownika. Współczesne urządzenia nawigacyjne wyższej jakości pracują z szczególną dokładnością.
GPS znajduje zastosowanie w licznych aspektach naszej aktywności. W sprzedaży znajduje się przykładowo system antykradzieżowy GPS, jak też profesjonalne systemy monitoringu taborów pojazdów dla przedsiębiorstw.

Prewencja przed złodziejami

Kradzieże samochodów nie są zaliczane nadal do sporadycznych sytuacji. Stąd też właściciele samochodów korzystają z różnego typu metod, żeby zagwarantować zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Coraz częściej na tym gruncie zastosowanie znajdują m.in. technologie nawigacyjne. W gruncie rzeczy potrafią one zapewnić lepsze zabezpieczenie niż inne tradycyjne blokady.
Niemałą wziętością wśród kierowców może poszczycić się między innymi blokada antykradzieżowa CAN. Jej działanie opiera się generalnie na odłączeniu w razie konieczności zapłonu bądź unieruchomieniu elektronicznym auta. Silnik będzie mógł zostać uruchomiony jedynie po odczytaniu prawidłowego przekazu z urządzenia właściciela.

Śledzenie pojazdów

Kolejnym zastosowaniem systemów GPS jest monitorowanie pojazdów. Wiele spółek wykorzystuje obecnie monitoring floty, żeby zyskać gwarancję, że pojazdy są wykorzystywane przez kierowców uczciwie. Dodatkowo daje możliwość kontrolować dane eksploatacyjne użytkowanych aut.
Rozwiązanie, jakim jest monitoring aut GPS, umożliwia łatwe kontrolowanie pozycji auta i jej podgląd na mapach cyfrowych. Takim sposobem da się wykluczyć pokonywanie bezsensownych tras, a zarządcy zespołu pojazdów są w stanie sprawdzać, czy ich auta są wykorzystywane zbieżnie z zasadami. To zaś przekłada się finalnie na ograniczenie wydatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *