Nowa restauracja – jak pozyskać klientów?

Powstanie nowej organizacji zawsze kojarzy się z wieloma trudnościami. Jednym z nich jest strategia dotarcia do klientów. To badanie jest niezwykle fundamentalne w dziedzinie gastronomicznej, bo z jednej strony rynek staje się w rozmaitych miejscach nabity, z drugiej za to klienci częstokroć wybierają to, co wcześniej poznali. Jakim sposobem więc zwabić chętnych do powstałego lokalu?

W dzisiejszym świecie niepodobna osiągnąć zwycięstwo, o ile akcji reklamowej nie zacznie się dużo wcześniej przed startem restauracji. Warto rzetelnie wziąć pod lupę strategię, na którą musi się składać między innymi logo miłe dla oka, charakterystyczna nazwa a także pociągający sposób zarzucenia haczyka. Niech wzrokowy aspekt miejsca wpija się w umysły i serca ewentualnych gości, nie wyłącznie w najbliższej przestrzeni! Jak najbardziej da się to spleść z rabatami, np. dla wstępnych 100 osób, które przybędą zjeść z otrzymaną zniżką.

W dobie internetu de facto nie sposób pozycjonować przedsiębiorstwa bez przenikania do sieci. Zaprojektujmy przystępną użytkownikom stronę www z dostępem do menu, załóżmy profile na serwisach społecznościowych, może wręcz kanał na YouTube, jeśli nie obawiamy się kiedy niekiedy stanąć przed obiektywem i powiedzieć parę słów np. o nakrywaniu do stołu. W takich kanałach można również spróbować zorganizować turniej, gdzie stawką będzie znaczny rabat przy kolejnej wizycie. Dobrze będzie także pomyśleć o fachowym pozycjonowaniu witryny www, a także o opłacanych reklamach w wyszukiwarkach czy też na Fb. Im więcej pól, w jakich odbiorca nas zweryfikuje, tym korzystniej.

O ile posiadamy takową możliwość, możemy zasugerować voucher do naszej restauracji w regionalnych licytacjach lub grach filantropijnych. Sprawi to, że wpadną do nas kolejni goście, którzy są w stanie nas chętniej rekomendować kolegom zważywszy na na tryb dotarcia do baru. Nic nie przeszkadza, ażeby przygotować podobnie ciekawą propozycję biznesową i skierować ją do pobliskich biur. Biznesowy obiad w nowym punkcie ma szansę stać się atrakcyjną alternatywą dla przedsiębiorców. W rzeczywistości umiemy wymyślić sobie mnóstwo zespołów, jakim możemy proponować współpracę. Całość zależy od tego, jaką posiadamy wizję swej restauracji dodatkowo jakiego typu atmosfera skutkiem tego będzie tam panowała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *